O NAS

 

 

 

 

17-19.09.2010

Zaliczylyśmy wspaniała imprezę.!!!!!!!
W ramach kampanii" Stand up-Take action" w dniach 17-19 września na całym świecie odbywaja się marsze, koncerty, happeningi oraz akcje informacyjne.
Miałysmy zaszczyt przyłączyć się do kampanii w Warszawie. 'Głośniej Wokół Głodu i Ubóstwa"-pod takim hasłem fundacja Art of Living zorganizowała akcję informacyjną ,przemarsz spod Sejmu do parku przy Agrykoli, oraz imprezę artystyczo-edukacyjną.

Podczas imprezy nasze stowarzyszenie prowadziło zbiórkę zabawek dla sierocinca w Tanzanii, które w przyszłym tygodniu polecą do Afryki. Były warsztaty samby, dużo muzyki, teatr pantomimiczny oraz dużo fantastycznych ludzi.

Dziekujemy Kaju, Irenko, Aniu i Karolino za Waszą pracę przy imprezie.

 

.....................................................................

19.06.2010

Dnia 19.06.2010r. brałyśmy udział w konferencji pt. "Odkryj co w Tobie drzemie. Wystarczy tylko chcieć!" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Laboratorium Sukcesu w Białymstoku.Wystąpiłyśmy obok Marysi Tarczyńskiej ( współzałożycielki portalu biznesNaObcasach), która opowiadała jak odnaleźć siebie oraz jak pracować nad własnym rozwojem. Kolejną prelegatką była Elżbieta Kozakiewicz, która miała wystąpienie pt.: "Nigdy nie jest za późno". Opowiadała głównie o NLP.

Nasze wystąpienie okazało się wielkim sukcesem. Namawiałyśmy w nim kobiety do aktywności społecznej, wiary we własne siły i marzenia :).Opowiedziałyśmy o Stowarzyszeniu, wyprawie Kilimandżaro 2009 oraz o potrzebie pomagania innym. Poznałyśmy tam wiele wspaniałych kobiet, które chcą coś zmienić w swoim życiu, a my jesteśmy dla nich żywym przykładem, że można, jeśli się chce!

Dziewczyny z Laboratorium okazały się świetnymi babkami. Mam nadzieję, że będziemy jeszcze mogły z nimi współpracować w przyszłości.
Dziękujemy Białystok!

konferencja

.....................................................................

30.04-03.05.2010

Sezon trekkingowi, po zimowej przerwie, rozpoczęłyśmy wyjazdem na majówkę w Góry Świętokrzyskie. Termin nie wszystkim pasował, ale w kameralnym gronie udało się! J Zacieśniły się więzi i powstały plany krajoznawcze na przyszłość.

Pierwszego dnia odwiedziłyśmy Zamek w Chęcinach. Stamtąd w mżawce przeplatanej deszczem ruszyłyśmy czerwonym szlakiem do Kielc. Po drodze w lesie odkryłyśmy symboliczny cmentarz składający się z anonimowych prostych krzyży oraz mogiłę pamięci rozstrzelanych z wyroku stalinowskiego… Minęłyśmy Czerwoną Górę oraz Jaskinię Raj, po czym okazało się, że nasz szlak jest „odrestaurowywany” i albo jest biały (czekając na uzupełnienie czerwonego środka), albo zupełnie znika… Pytając miejscowych o drogę oraz czytając pilnie mapę zdążyłyśmy jednak na ostatni bus do Św. Katarzyny, gdzie miałyśmy naszą noclegownię. Tym sposobem poznałyśmy nie tylko Kielce, ale również zupełnie odmienne jego przedmieścia.

Drugiego dnia przeszłyśmy całe pasmo łysogórskie. Szczegółową relację z tej przygody można przeczytać w artykule Małgorzaty Werner.

Zapraszamy >>

Ostatni dzień należał już tylko do ruin zamku w Bodzentynie. Przepiękny przyrodniczo niebieski szlak łączący miejscowość Św. Katarzyny z Bodzentyniem, biegnie przez Czarny Las. W maju nazwa ta nie ma jednak wiele wspólnego z realiami. Otaczała nas ze wszystkich stron budząca się do życia, soczysta zieleń drzew, krzewów, traw i paproci.

(zd. Ania Chełstowska)

.....................................................................

Stowarzyszenie Kilimandżro będzie uczestniczyć w konferencji w Krakowie.

Temat konferencji "Nauka, biznes, działalność społeczna - twarzą kobiety".
Konferencja odbędzie się 11 i 12 marca 2010 w Krakowie na Politechnice  Krakowskiej.
Celem przedsięwzięcia jest promocja Kobiet, które odniosły sukces w  dziedzinie nauki i biznesu.
Zachęcenie kobiet do aktywności naukowej i biznesowej, oraz  podejmowania aktywności społecznej.
Prezentacja programów stypendialnych komisji Europejskiej, Fundacji na  Rzecz Nauki Polskiej oraz  stypendialnych L'Oréal, wspierających  kobiety na polu nauki.
Prezentacja programów krajowych oferujących wsparcie finansowe na  rozpoczęcie i rozwój  działalności gospodarczej.

plakat >>

.....................................................................

09.02.2010

W Krakowie w hotelu Wilga, ul Przedwiośnie 16, odbyła się promocja kalendarza 2010

posłuchaj Radia Kraków >>>

(zd. Małgorzata Werner)

.....................................................................

17.12.2009

Stowarzyszenie Kilimandżaro było gościem w TV Biznes.

Wywiad z Anią Saskowską więcej>>>

.....................................................................

14.12.2009

To już trzecia Wigilia Stowarzyszenia Kilimandżaro. Dołączyły do nas nowe dziewczyny a wraz z nimi nowe pomysły. Planujemy nowe akcje społeczne, o których już niedługo napiszemy w nowym dziale. Powstał też blog inspirowany działaniami stowarzyszenie prowadzony przez niezwykle utalentowana Małgosię Werner koniecznie

przeczytajcie >>

 

Fot. Jola Dziubińska

.....................................................................

 

24.10 - 25.10.2009

Stowarzyszenie Kilimandżaro na Women's Day. Opowiadałyśmy o wyprawie i projekcie "Innowacyjne Mamy"

więcej >>

 

.....................................................................

24.09 - 07.10.2009

Po długich przygotowaniach "Wyprawa kobieca Kilimandżaro 2009" stała się rzeczywistością. Relacje w dziale wyprawa.

.....................................................................

30.07.2009

Obóz kondycyjny w Tatrach. Relacje uczestniczek w dziale wyprawa. 

.....................................................................

27.06.2009

Poszłyśmy na spacer kondycyjny do Kapinosu. Mimo zapowiadanego deszczu pogoda i dobre humory dopisały. W spacerze uczestniczyły min. osoby zainteresowane wspólnym działaniem w ramach Stowarzyszenia.

.....................................................................

27.06.2009

Uczestniczyłyśmy w szkoleniu "Praca metodą projektu" zorganizowanego przez Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej. Poszerzyłyśmy wiedzę na temat metodologii pisania projektów, analizy problemów, planowania działań i współpracy z partnerami biznesowymi i samorządowymi.

Więcej>>

.........................................................................

24-26.06.2009

Szkoliłyśmy się w Krakowie w ramach warsztatów "Przejrzyste finanse". Celem szkolenia było podniesienie poziomu wiedzy osób zarządzających finansami organizacji w zakresie przejrzystości finansów organizacji pozarządowych. Organizatorem była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.

Więcej>>

...............................................................................

20-21.06.2009

Wzięłyśmy udział w Kongresie Kobiet „Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet”, która odbyła się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. W spotkaniu uczestniczyło wiele ciekawych kobiet min.
Krystyna Janda, Janina Ochojska, Irena Eris, Hanna Gronkiewicz-Waltz prelegentki mówiły o kobietach w samorządach, nauce, mediach, kulturze, biznesie, polityce. Celem kongresu było stworzenie, niezależnego od przynależności i sympatii politycznych lobby mającego na celu aktywizowanie kobiet oraz odpowiedź na pytanie: co zrobiłyśmy dla Polski oraz co Polska powinna zrobić dla nas.

Więcej>>

.........................................................................

08-09.06.2009

Brałyśmy udział w szkoleniu „Jak mierzyć efekty naszych działań, czyli ewaluacja w projekcie społecznym”, zorganizowanym przez Stołeczne Centrum Współpracy Obywatelskiej. Podczas zajęć poruszane były tematy z zakresu definicji ewaluacji, monitoringu, audytu i kontroli działań społecznych oraz projektów konkursowych. Dowiedzieliśmy się jak działa mechanizm ewaluacji, jakie są jej rodzaje, cele, wskaźniki, kryteria, metody oraz sposoby prezentowania wyników.

Więcej>>

...........................................................................

06-10.06.2009

Byłyśmy prelegentkami konferencji "Pasje i samorealizacja" w Centrum Łowicka zorganizowanej przez Akademię Kobiet Sukcesu! Występowałyśmy wraz ze znakomitymi gośćmi: Grzegorzem Turniakiem, Kingą Baranowską, Martyną Tymoszewicz-Bednarz i Jagą Hupało oraz Hanną Nowakowską.
Mówiłyśmy o pogodzeniu aktywności społecznej z życiem osobistym, przedstawiłyśmy działania naszego stowarzyszenia i opowiedziałyśmy o wadach i zaletach tworzenia i rozwijania organizacji pozarządowych.

Więcej >>

.............................................................................

27-29.05.2009

Uczestniczyłyśmy w szkoleniu Pozarządowej Akademii Finansów i Zarządzania PAFiZ organizatorem była Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności oraz Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego.
Podczas zajęć omówione zostały tematy z zakresu kwestii prawnych oraz finansowych w statutach organizacji pozarządowych, sprawozdawczość, zarządzanie finansami, kontrola, ewaluacja oraz przepływy finansowe ngo, elementy rachunkowości zarządczej oraz zarządzania finansami (np. budżet roczny organizacji, analizy cash-flow, planowanie finansowe).

Więcej >>

............................................................................

14.05.2009

Brałyśmy udział w szkoleniu „Monitoring i ewaluacja projektów pomocy zagranicznej”, organizowanego przez firmę doradczo szkoleniową „ASSIST-IN”.
Celem warsztatów było przygotowanie uczestników do planowania, realizacji monitoringu i ewaluacji projektów pomocowych, a w szczególności: przedstawienie kryteriów i etapów ewaluacji, zaplonowanie procesu ewaluacji, określenie metod i narzędzi oraz umiejscowienie ewaluacji w cyklu projektowym. W/w zagadnienia zostały omówione na przykładzie realizacji projektu pomocowego w Ugandzie.

Więcej>>

................................................................................

12.03.2009

..............................................................................................

14.01.2009

Odbył się wernisaż i otwarcie wystawy prac graficznych Janusza Golika "Portrety Kilimandżaro 2009".


Prace można obejrzeć w Galerii Van Golik.
ul. Berezyńska 27/6
Warszawa Saska Kępa

.............................................................................................

09.12.2008

9 grudnia 2008, w Warszawie odbył się wernisaż kalendarza Kilimandżaro 2009. Impreza okazała się wielkim sukcesem, nie zabrakło patronek naszej akcji wejścia na Kilimandżaro: Małgorzaty Foremniak i Anny Czerwińskiej. Na licytację specjalnych egzemplarzy kalendarza z dedykacją Małgorzaty Foremniak, prowadzoną przez Jerzego Kryszaka przybyło ponad 150 osób. Oprócz afrykańskiego show w trakcie imprezy podziwiać można było batiki wykonane ręcznie przez kobiety z Tanzanii.
Tych z Państwa, którzy nie mogli z nami być a chcieliby wesprzeć nasze działania gorąco do tego zachęcamy. W zamian otrzymacie państwo od nas niezwykły kalendarz.

kalendarz
Fot. Ania Saskowska

foto reportaż w dziale galeria >>

...........................................................................................

Piąty Międzynarodowy Konkurs Kalendarzy oraz Kart Świąteczno-Noworocznych dobiega końca. Wystawę z najlepszymi pracami będzie można obejrzeć w Muzeum Plakatu w Wilanowie.

5 lutego w Muzeum Plakatu odbędzie się ogłoszenie wyników konkursu oraz wręczenie nagród zwycięzcom i autorom wyróżnionych prac. W tym roku najlepsze projekty wybierze jury w składzie: prof. Stanisław Wieczorek z warszawskiej ASP, Andrzej Barecki, Elżbieta Dzikowska, Feridun Erol oraz Ivo Marko.
Podczas otwarcia Vidicalu 2009 fani kalendarzy będą mieli okazję zobaczyć pozakonkursowe prezentacje, między innymi kultowych kalendarzy Pirelli. W zeszłym roku Grand Prix tego prestiżowego konkursu trafiło do studia graficznego Pictorica za kalendarz "200 lat Tielzitskiemu Paktu".

...............................................................................................

19.11.2008

19 listopada 2008 roku członkinie Stowarzyszenia Kilimandżaro wzięły udział w imprezie „Być kobietą...”, zorganizowanej przez Bielański Ośrodek Kultury w Warszawie. Uroczysty wieczór zorganizowany został z okazji pierwszej rocznicy działania niezwykle ciekawego projektu Klub Kobiet Aktywnych – Womanspace działającego pod skrzydłami Ośrodka Kultury.

O godzinie 18.00 sala gdzie odbywała się uroczystość była wypełniona już po brzegi. Po krótkim przywitaniu gości przez Panią Wandę Ścieżyńską, Dyrektorkę BOK, oraz występie artystycznym Zespołu DELAY, jako goście honorowi miałyśmy okazję zaprezentować Nasze Stowarzyszenie. Pani Ewa Kuczera opowiedziała o początkach, celach i marzeniach kobiet tworzących Stowarzyszenie Kilimandżaro. Zainteresowanie było ogromne. Pytań było również wiele, szczególnie dotyczących planowanej wyprawy na najwyższy szczyt Afryki oraz prowadzonych przez Stowarzyszenie kursów komputerowych.  Od razu widać, że na sali nie brakowało aktywnych i energicznych kobiet....

Po krótkiej przerwie mieliśmy okazję zapoznać się z elementami tradycji i kultury  wietnamskiej. Panie z działającego w Warszawie Klubu Kobiet Wietnamskich w przepięknych, kolorowych strojach zaprezentowały widowisko oparte na tradycyjnym tańcu i muzyce. Dzięki nim na chwilę zapomnieliśmy, że na dworze chlapa i ponura jasień...

Podczas uroczystego wieczoru o swojej działalności opowiedzieli również przedstawiciele Uniwersytetu Otwartego III Wieku. Zachwycili wszystkich swoją pozytywną energią i radością życia. Wykazując się niesłychaną kondycją zatańczyli kilka tak szybkich i żywiołowych tańców, że już od samego patrzenia mogło zakręcić się w głowie. Przecież wiadomo, że życie zaczyna się po 60....

Po zakończeniu części oficjalnej organizatorzy przygotowali jeszcze jedną niespodziankę. Możliwość skosztowania tradycyjnych przysmaków kuchni wietnamskiej, a także przepysznych ciast upieczonych przez studentki Uniwersytetu Otwartego III Wieku. Zaś jako uhonorowanie uroczystego wieczoru na zakończenie wniesiono tort urodzinowy Womanspace....

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy pomysłodawcom projektu Klub Kobiet Aktywnych – Womanspace

fotki z imprezy >>

........................................................................................

 

13.09.2008

13 września br. w Warszawie już po raz czwarty odbyło się niezwykłe wydarzenie, ECCO Walkathon - Spacer Ludzi Dobrej Woli! Wśród maszerujących nie mogło zabraknąć członkiń Stowarzyszenia Kilimandżaro.

ecco
Fot. Jola Dziubińska

Na przekór nienajlepszej pogodzie, niemal cały czas siąpił uporczywy deszcz, sobotni spacer po Warszawie zgromadził około 20 tysięcy osób chętnych do aktywnego i pożytecznego spędzenia wolnego czasu.

Już z samego rana, o 9.15 przed kawiarnią „Pożegnanie z Afryką” spotkałyśmy się w składzie kilkunastu członkiń i sympatyczek Stowarzyszenia, aby w pełnym składzie i po odpowiedniej rozgrzewce udać się na miejsce startu ECCO Walkathonu. Po zaopatrzeniu się w niezbędny pakiet startowy i po wykonaniu serii pamiątkowych zdjęć, w zwartym szyku ruszyłyśmy w 10 kilometrową trasę. Pomimo napierającego z zewsząd tłumu maszerujących starałyśmy się trzymać razem. Wszystkie dziewczyny bohatersko dotarły do mety na Podzamczu gdzie z trochę przemoczonym uśmiechem, ale też satysfakcją z dobrze wykonanej roboty złożyłyśmy wypełnione kupony, aby nasz marsz przełożył się na konkretną pomoc potrzebujących. Tym razem wsparłyśmy Fundację WWF – Ocalmy zwierzęta Afryki! (www.wwf.pl).

ECCO Walkathon - Spacer Ludzi Dobrej Woli jest to marsz charytatywny, którego misją jest zbieranie funduszy na szczytne cele poprzez aktywność fizyczną połączoną z poznawaniem swojego miasta. Takie było motto pierwszego ECCO Walkathon  w 1999 r., w czasie którego tysiące Duńczyków przemierzało ulice Kopenhagi i taki też cel przyświecał tegorocznej edycji marszu w Warszawie.

www.eccowalkathon.pl

...........................................................................................

01.07.2008

Niezwykły dzień spotkanie z Anna Czerwinską sławną himalaistką, z ośmiu ośmiotysięczników i Korony Ziemi.

Opowiadała o swojej wyprawie na Kilimandżaro. Do Afryki pojechała sama - odważna kobieta, 12 lat temu. Mówiła o przygotowaniach, kondycji, sponsorach, warunkach  na miejscu. Podpowiadała jakie trasy powinnyśmy robić przed wyprawą i planuje przygotować dla nas specjalną trasę na którą z nami pójdzie, może nawet pojedzie z nami na jakąś wyprawę ale nie na Kilimandżaro, powiedziała "dwa razy nie zdobywam tego samego szczytu.."  Spotkanie odbyło się dzięki  Aleksandrze Gumowskiej - dziennikarce Gazety Wyborczej, która zbiera materiały do artykułu o nas tj o Stowarzyszeniu i wyprawie na Kilimandżaro.

O Annie Czerwińskiej można przeczytać na jej stronie http://czerwinska.szkolagorska.com

Anna Czerwińska

więcej zdjęć z spotkania w dziale galeria >>


............................................................................................

20.05.2008

Stowarzyszenie Kilimandżaro złożyło wniosek o dotacje w ramach Konkursu Inicjatyw Organizacji Pozarządowych.
Projekt dotyczy aktywizacji zawodowej i podniesienie kompetencji informatycznych kobiet 50+.

............................................................................................
Ewa Zielecka-Kuczera mówiła o inicjatywie Kilimandżaro w audycji radiowej "Porozmawiajmy o kobietach". Nagranie znajduje sie na stronie "Radio Dla Ciebie".

zapraszamy posłuchajcie>>


...............................................................................................


10.04.2008

W dniu 10 KWIETNIA w Fundacja Batorego, ul. Sapieżyńska 10a odbyła się
Konferencja „Interdyscyplinarny system pracy z kobietami w trudnej sytuacji życiowej i w kryzysie zawodowym – na przykładzie Programu Od NowA”

na której Ewa Kuczera opowiedziała o inicjatywie Stowarzyszenia Kilimandżaro.